Piibel alkohoolikutele:
1. Alkohooliku meeleheide... Jumala pakkumine
Sisukord
Teemakäsitlus: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Küsimused: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Lõpetamine

Mida tähendab alkohooliku jaoks Kristus

Näruseis rõivais raseerimata mees tõusis kõikudes istmelt rahvast täis saalis alkoholist vabanemise koosolekul. Väsinult ja näljaselt oli ta siia tänavalt sisse astunud, kuid mitte vaimulikult näljasena, vaid hoopis kausitäie supi pärast.

“Istu tagasi, Bill,” sisistas tema kaaslane. “Ära mine end sinna ette narriks tegema!”

Kuid Bill isegi ei kuulnud teda. Äkki paistis lootusekiir tema alkoholist pimedal eluteel. Kõneleja sõnad poodiumilt tagusid tema alkoholiuimas aju: “Jumal suudab päästa isegi kõige allakäinumat ja Ta kutsub täna igat patust, hoolimata sellest, kes ta on või mida ta on teinud, enda juurde, et pakkuda igavest lunastust. Issand anub täna tõsiselt ja kaastundlikult: Tulge kõik minu juurde!”

Ebakindlate sammudega läks joodik ette ja langes põlvili. Tema keha vappus nuuksetest, kui ta hüüdis oma hinge sügavusest: “Oo, Jumal, ole mulle, patusele, armuline. Pühi ära kogu me senine elu ja anna mulle uus võimalus alustada elu koos Sinuga.”

Võib-olla ebateadlikult, aga väga mõjusalt täitis selle vaese mehe ahastusest tulvil palve Jumala põhilised tingimused Tema piiritu andestuse ja armu piiramatuks saamiseks. See oli enam-vähem sama meeleheitlik karje, mis tõusis ühe Piiblis mainitud kahetseva patuse rinnast. Taavet, kui ta viimaks oli aru saanud oma patu kohutavusest, kasutas järgmisi sõnu:

“Jumal, ole mulle armuline oma heldust mööda, kustuta mu üleastumised oma rohket halastust mööda! Pese mind hästi mu süüteost ja puhasta mind mu patust! Sest ma tunnen oma üleastumisi ja mu patt on alati mu ees … Loo mulle, Jumal, puhas süda, ja uuenda mu sees kindel vaim!” L.51,3-5.12

Kristuse missioon siin maailmas, põhjus, miks igavesti armastav, andestav Isa Ta alla maa peale saatis, oli inimlapse päästmine patu kohutavast karistusest. Alkohoolik peaks tunnistama täielikult seda, et kuna ta on Jumala silmis rängalt patustanud (“joodikud … ei päri Jumala riiki” 1.Ko.6,10), siis on tema olukord kõike muud kui lootustandev. Alkoholismi köidikutest vabanemiseks on suurepärane tõotus, kui sa ainult otsid Jumala armu ja andestust Tema Pojas Jeesuses Kristuses.

“Sest nõnda on Jumal maailm armastanud, et ta oma ainusündinud Poja on andnud, et ükski, kes temasse usub, ei saaks hukka, vaid et temal oleks igavene elu!” Jh.3,16

“Ja ühegi muu sees ei ole päästet; sest ei ole antud taeva all inimestele ühtki muud nime kelles neid päästetakse!” Ap.4,12

“Aga kõigile, kes teda vastu võtsid, andis ta meelevalla saada Jumala lapsiks, kes usuvad tema nimesse.” Jh.1,12

“Sest ka kogu loodu ise päästetakse kord kaduvuse orjusest Jumala laste au vabadusse.” Ro.8,21

  • left
  • right