Piibel alkohoolikutele:
1. Alkohooliku meeleheide... Jumala pakkumine
Sisukord
Teemakäsitlus: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Küsimused: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Lõpetamine

Iseenese jõupingutuste tühisus

Piiblis on palju tekste, mis räägivad, et halbade harjumuste ja kalduvuste võitmisel meie elus on oma jõupingutused tühised. Siin on üks neist tekstidest:

“Kas etiooplane saab muuta oma nahka või panter oma täppe? Muidu saaksite head teha ka teie, kes olete harjunud kurja tegema!” Jr.13,23

Ja veel kolm teksti:

“Õelat tabavad tema enese süüteod ja teda peetakse kinni tema enese patuköitega!” Õp.5,22

Eks te tea, et kelle orjaks te hakkate sõnakuulmises, selle orjad te olete, kelle sõna te kuulete, kas patu orjad surmaks või sõnakuulmise orjad õiguseks?” Ro.6,16

“Ma tean, Jehoova, et inimese tee ei olene temast enesest, ei ole ränduri käes juhtida oma sammu!” Jr.10,23

Selle materjali autor on kristlasest arst. Tal on pikaajaline kogemus mitmesuguste erinevate alkohoolikutega tegelemises. Ta on hästi tuttav alkoholismiga alkohoolikute taastusravi haiglatest. Ta on näinud, et need, kes alandlikult kogu oma probleemiga Jumala poole pöörduvad, saavad täielikult terveks. Ta on leidnud ka , et need alkoholi ohvrid, kes lükkavad kangekaelselt Jumala vaimuliku abi tagasi, langevad varem või hiljem oma endisesse kohutavasse joomise harjumusse. Järelikult, mida varem krooniline alkohollik tunnistab, et ta peab pöörduma Jumala poole abi pärast, seda varem hakkab ta elama tõelise, jääva karskusega elu. Ta peab kogu aeg meeles pidama, et alkoholism on edasiarenev haigus. See lõpeb alati, varem või hiljem, katastroofiga, kui selle vastu õigeaegselt midagi ette ei võeta.

Miski ei rõõmusta Saatanat rohkem kui nägemine, et alkohoolik püüab kaineks jääda ainult oma jõupingutuste varal. Saatan teab kogemustest, kuigi alkohoolikul võib sellest arusaamine võtta kaua aega, et selline mees või naine on talle heaks märklauaks. Sellise mehe või naise nägemine, kes püüab saavutada võimatut, valmistab talle riivatut lõbu; see on täpselt see, mida Saatan tahab neid tegema panna. Aktiivse alkoholikaubanduse toetajana ja abivahendina inimese täieliku languse kindlustamisel levitab Saatan sihilikult uskumust, et inimene on oma saatuse peremees. Ta kihistab naeru, kui kuuleb joodikut ütlemas: “Alkohol pole mulle probleemiks. Kui ma tahan, siis võin joomise maha jätta.” Ta teab, et selline ennasttäis hoiak tähendab järjekordset võrkulangenud ohvrit, kellel saab olema kogu elu viletsust ning kes lõpuks kaotab igavese elu.

Ära mõtle, et Saatan ei ole mitte midagi muud kui lihtsalt nali. Ta on väga reaalne. Piibel, sinu juht võidukaks eluks, hoiatab sind tõsiselt Saatana lakkamatute katsete eest sind oma võrku meelitada.

“Olge kained, valvake, sest teie vastane, kurat, käib ümber nagu möirgaja lõukoer otsides, keda neelata!” 1.Pe.5,8

  • left
  • right