Usk üle piiride:
1. Jumal armastab ka Sind
Sisukord
Teemakäsitlus: 1 2 3 4
Küsimused: 1 2 3 4 5 Lõpetamine

VALGUSE SEIKLUSED PIMEDUSES

Üks kirjanik annab edasi kaasaegse põlvkonna tundeid, pannes oma kangelased endamisi mõtisklema:

“Ma kasutan oma näol maski. Olen pealtnäha enesekindel ja õpetatud noor mees, kuna tean, et töökohal pannakse sellele rõhku. Olen õpetatud peitma oma nõrkust ja salgama tundeid, samal ajal kui ma tean, et need on katte all üpriski ergud. Naeratan  heatahtlikult, kuid see pole ehtne ega siiras. Esinen enesekindlana, kuid tegelikult on see ainult teesklus. Toimin nii nagu oleks kõik alati päevselge ja nii nagu ma eales ei eksiks, nii nagu poleks mul südamesoove ega koduigatsust… Miks ma olen selline? Kui ma olen üksi ja omaenese nurgakeses, variseb mu näolt mask. Seal ma siis istun ja kes teab, ehk hakkan nutupilligi ajama – pettumusest enese suhtes. Tuleks siis ometigi keegi ja lausuks: “Mina armastan sind kõigest hoolimata. Tahan sind just sellisena nagu oled, vajan sind…”

Ehk hoopis nii,  “kui siis ometi tuleks keegi” ja kõneleks ühtlasi mulle Jumalast, tollest suursugusest maailma Loojast, kõrgeimast  tarkusest, Kes juhib ringlevaid tähemaailmade kaugusi ja Kes ometi samas  hoolitseb ka meie maailma, ühe tillema eest universumis. Kui mulle sellel viisil kõneldakse Jumalast, siis ehk aukartusest kuulaksingi. Kas tõesti minagi võin tähendada midagi sellele suurele maailma Loojale, sellele tähistaevatagusele Isale? Kas Ta võib pisutki teada sellest, kuidas mind vaevab minu poja purjutamine või mu töökaaslaste igapäevane ilge lõõpimine; mida teab see üliolevus sellest, kuidas aeg-ajalt olen oma tööst kõrini tüdinud ja kui vähe mu abikaasa mind mõistab. Kas Ta  teab nendest öödest, mil ahastus tulise laavavoona valgub üle mu mõtete ja ahistab mind? Kas Tema võib tunda mu vaeva, pettumusi ja loobumisi….?

Selle kursuse iga osa eesmärk on aidata teil jõuda ühendusse jumaliku armastusega, mille varal saavutatakse rahu kõigis eluolukordades ning meel täitub uue usu, lootuse ja rõõmuga.

  • left
  • right